Energa Sailing Cup – Puchar YKP Gdynia. Sezon 2016

Energa Sailing Cup Puchar Klubu Sportowego „Zatoka” Puck. Sezon 2016
8 maja 2016
Zawiadomienie o Regatach „Puchar Lata” w klasach L`Equipe – eliminacje do Mistrzostw Europy, klasa OPP gr. B, UKS
2 czerwca 2016

Energa Sailing Cup – Puchar YKP Gdynia. Sezon 2016

Regat Energa Sailing Cup – Puchar YKP Gdynia były to jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw świata oraz Europy, ścigało się 132. zawodników.

Regaty rozgrywano na wodach Zatoki Gdańskiej w dniach 13 – 15.05.206 r. Udało się rozegrać wszystkie planowane wyścigi. Piątek oczekiwania na wiatr, po południu udało się rozegrać dwa wyścigi w słabym wietrze. Sobota to przede wszystkim piękne słońce, silny wiatr i cztery rozegrane wyścigi.

Mamy kolejne doświadczenia i regaty z cyklu eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy za sobą. Na starcie w gdyni stanęło 132 zawodników. Początek na słabym wietrze należąa do Rafała, który pływał bardzo dobrze i po pierwszym dniu był 5. W sobotę mieliśmy silny wiatr nawet do 23kn co było za dużo dla Rafała ale za to bardzo dobrze pływali Adam, Igor i Bartek. Dzięki temu w niedzielnych wyścigach finałowych Nauticus miał 3 zawodników w grupie złotej i 3 w srebrnej. To bardzo dobry wynik, bo przecież mieliśmy zbierać baty i doświadczenie a jednak udaje się nam przypływać w 10 w poszczególnych wyścigach. Brawo zawodnicy!!!
Dziękujemy bardzo kibicom za wsparcie duchowe i liczymy na Was na na początku czerwca w trakcie kolejnych regat, tym razem w Dziwnowie.
Pozdrawiamy zawodnicy gr. A i trener Wacek.

 

Puchar YKP Gdynia. Sezon 2016, grupa A

Wyniki online