Zawiadomienie o Regatach „Puchar Lata” w klasach L`Equipe – eliminacje do Mistrzostw Europy, klasa OPP gr. B, UKS

Energa Sailing Cup – Puchar YKP Gdynia. Sezon 2016
31 maja 2016
Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa 2016 r,
6 czerwca 2016

Zawiadomienie o Regatach „Puchar Lata” w klasach L`Equipe – eliminacje do Mistrzostw Europy, klasa OPP gr. B, UKS

1. Miejsce i terminy regat

Klasa L`Equipe: Olsztyn 17 – 19.06.2016r.

Klasa Optimist: Olsztyn 18 – 19.06.2016r.

2. Przepisy

Zgodnie z PRŻ 2013 ­ 2016, przepisami klasowymi.

3. Uczestnictwo

1. Klasy uczestniczące w regatach: OPP gr. B , L`Equipe i UKS.

2. W regatach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający uprawnienia potwierdzone dokumentami określonymi w § 5 Zasad organizacji żeglarskich imprez sportowych i sportowo­rekreacyjnych.

4. Zgłoszenie i termin pierwszego wyścigu

1. Zgłoszenia imienne przyjmowane będą w Biurze regat na Przystani „Słoneczna Polana” Olsztyn ul. Sielska 38, wjazd od ul. Sielskiej przy lotnisku

w dniu 16.06.16 r. od godz. 17.00 do 20.00

w dniu 17.06.16 r. od godz. 9.00 do 10.00

w dniu 18.06.16 r. od 9.00 do 10.00 klasa OPP

2. Sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu regat podany zostanie nie wcześniej niż o godzinie 11.25.

5. Kategoria zawodów

Regaty, których dotyczy zawiadomienie, będą zawodami kategorii B.

6. System rozgrywania regat

Wyścigi flotylli klasowych – wspólne wyścigi zawodników wszystkich kategorii wiekowych w klasach OPP gr.B i L’Equipe. OPP UKS – osobna trasa.

7. System punktacji – ocena wyników

1. Stosowany będzie system małych punktów określony w Przepisach Regatowych Żeglarstwa.

2. Rozegranych zostanie 9 wyścigów w klasach L`Equipe i 6 w innych klasach.

3. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu 3 wyścigów.

4. Najgorszy rezultat będzie odrzucany przy rozegraniu minimum 5 wyścigów.

8. Instrukcja żeglugi

Instrukcję żeglugi zawodnicy otrzymają po dokonaniu zgłoszeń imiennych.

9. Trasa regat

W regatach wyścigi będą rozgrywane na trasach stosowanych w regatach międzynarodowych.

10. Wpisowe do regat

Klasa OPP ­ 40 złotych

Klasa OPP UKS ­ 20 złotych

Klasa L`Equipe ­ 80 złotych

11. Noclegi i wyżywienie

Noclegi ­ kluby załatwiają we własnym zakresie (internat).

Polecamy: Schronisko Młodzieżowe nr 3
Dyrektor Schroniska: 89 5279357 w. 14
e­mail: schronisko3@lo6.olsztyn.pl, www.schronisko3.olsztyn.pl
tel: 603 332 514 fax:89 5279357 w 16
adres: 10­049 Olsztyn ul.Pstrowskiego 5

Wyżywienie na Przystani lub catering- Mariusz Goryszewski 601-872-889

 

Organizator regat:
NAUTICUS Fundacja Promocji Sportów Wodnych
Dzieci i Młodzieży
Adres ­ ul. Sielska 38 10­803 Olsztyn
Tel.601 872 889 www.nauticus.pl