Świetny występ zawodników Nauticus YC Olsztyn podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Zgrupowanie Górki Zachodnie klasa L’equipe
15 lipca 2017
Półkolonie 2017 turnus 4
27 sierpnia 2017

W dniach 16-20.08.2017 nad Zalewem Zegrzyńskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nasz klub reprezentowało 15 zawodników w 2 klasach : Optymist i L’equipe.

W klasie L’equipe : Magdalena Chyła i Natalia Zdanowicz zostały srebrnymi medalistkami , natomiast w klasie Optymist Rafał Pogorzelski zdobył 3 miejsce i brązowy medal.

Miejsca innych zawodników są również bardzo dobre!

Klasa L’equipe :
Zuzanna Mróz/ Kosma Krecz 4 miejsce
Aleksandra Wirzinkiewicz/ Antoni Wiśniewski 5 miejsce
Jakub Daniluk/ Aleksander Warno 8 miejsce
W klasyfikacji klubowej w klasie L’Equipe zajęliśmy I miejsce zdobywając 20 punktów w systemie rywalizacji sportowej.

Marcel Wolętek 78 miejsce
W klasyfikacji klubowej w klasie Optimist w kategorii chłopców zdobyliśmy 19 punktów i zajęliśmy drugie miejsce za YKP Gdynia 33pkt.

Tym samym nasz klub zajął ogólnie 11 miejsce w klasyfikacji klubowej , a województwo warmińsko-mazurskie 3 miejsce ze stratą tylko 2 punktów do województwa mazowieckiego!

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów : Anny Goryszewskiej oraz Wacława Szukiela!