Szkółka powstała w 2012 roku, aby zainteresować żeglarstwem najmłodsze dzieci w Olsztynie. Dzieci uczą się podstaw żeglarstwa, zasad regatowych oraz biorą udział w wyścigach kiedy ich umiejętności już się wykształcą.

Najzdolniejszym zawodnikom proponowane jest przejście do klas regatowych: Optimist lub L'Equipe Zajęcia na łódeczkach optimist, znakomicie hartują oraz wspomagają psychofizyczną sprawność dziecka. Ten piękny sport poprzez obcowanie z przyrodą w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły. Obecnie grupa liczy 20 młodych żeglarzy.

Jak zacząć?

Kto? Dzieci w wieku od 6 lat. Jak? Najlepiej przesłać wypełnioną deklaracją członkowską na adres: biuro@nauticus.pl do pobrania lub zgłosić swój akces telefonicznie: tel.: 601 872 889 i przyjść na zajęcia do szkółki żeglarskiej nad jezioro Krzywe na Słoneczną Polanę ul. Sielska 38 10-083 Olsztyn

Program zajęć Program zajęć jest tak skonstruowany, że zawiera wszystkie elementy poprawiające sprawność dziecka, zarówno na wodzie jak i na lądzie. W sezonie letnim zajęcia odbywają się w naszej bazie na Słonecznej Polanie, w sezonie zimowym (od listopada do końca marca) dodatkowo zajęcia odbywają się na basenie i sali gimnastycznej.


Zobacz grafik

Misja

Naszą misją jest promocja i rozwój sportu żeglarskiego dzieci i młodzieży w mieście Olsztyn.

Oferujemy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom aktywną formę spędzania wolnego czasu, zdrowy styl życia oraz pragniemy zaszczepić dbałość rozwój fizyczny i psychiczny. Dzieci i młodzież która uprawia ten piękny, choć trudny sport jest zahartowana w rywalizacji, lepiej radzi sobie z problemami codziennego życia; jest przygotowana na sukcesy, a z chwilowych porażek umie wyciągać wnioski i przekuwać je w kolejne sukcesy.

Oprócz walorów rozwojowych i wychowawczych żeglarstwo regatowe jest sportem dającym ogromną satysfakcję i dużą dawkę zabawy - bo właśnie na niej skupiamy się w pierwszych latach treningów. Duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uprawiania tego sportu - uczymy szacunku do wody i zasad które przydadzą sie na całe życie. Dla nas żeglarstwo sportowe stało się ogromną pasją – zaszczepiamy ją młodemu pokoleniu, by poznało to niezapomniane uczucie zwycięstwa - niekoniecznie w regatach, ale także nad siłami przyrody i własnymi słabościami.

Podczas pierwszych lat treningowych, a rozpoczynają u nas 7-8 latki, dbamy o rozwój wszystkich cech motorycznych przyszłych zawodników. Do tego celu niezbędne jest prowadzenie zajęć w sali gimnastycznej, na basenie, w lesie, na wodzie, a także w salach wykładowych gdzie nauczamy przepisów regatowych, podstawowych zasad techniki i taktyki. Żeglarstwo regatowe jest nazywane „szachami na wodzie” ponieważ dobry wynik zależy nie tylko od tężyzny fizycznej lecz także od umiejętności długotrwałej koncentracji i pracy.

Dzieci którymi się opiekujemy Biorą udział w licznych regatach w całym kraju. Można wymienić najważniejsze ośrodki: Gdynia, Iława, Mrągowo, Poznań (Kiekrz), Węgorzewo, Olsztyn, Giżycko, Mikołajki, Kamień Pomorski, Charzykowy (Chojnice), Puck, Zalew Zegrzyński. Dużego znaczenia nabiera organizowany przez nas cykl imprez olsztyńskich nazwany roboczo Pucharem Olsztyna. Jego specyfika polega na tym, że każdy z 4-ch klubów olsztyńskich organizuje u siebie regaty bez „wpisowego” zapraszając zawodników z pozostałych. Sprzyja to integracji olsztyńskiego środowiska żeglarskiego, a efekty widać także na imprezach wyjazdowych.

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych Instruktorów Sportu na przystani "Słoneczna Polana" w Olsztynie przy ul. Sielskiej 38 (dzielnica Dajtki, dojazd przy płycie lotniska). Naszym celem jest zgromadzenie w naszej organizacji kilkudziesięciu zawodników w grupie Optimist i innych klasach regatowych i w drodze treningu wyłonienie talentów do reprezentacji województwa i kraju.


Trener

Maciej Maciejewski

tel.: 661-992-340


Trener

Filip Gontarz

tel.: 669-888-500
22051331_1720896697951566_7504826078389109404_o